KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14885206
nr 1488 5206
Toralf Jergill
(1900-1995), Sverige
Oljemålningar, Ett par, Signerade. Olja på duk, 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 79x68 cm
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 5 september 2022
kl 18:13:56
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Toralf Jergill
Läs mer om Toralf Jergill